نقد و بررسی فیلم “گناهکار” به کارگردانی گوستاو مولر

۱۵ دی ۱۳۹۷
نقد و بررسی فیلم "گناهکار" به کارگردانی گوستاو مولر
پیشنهاد از طریق پیامک

معرفی فیلم گناهکار به کارگردانی گوستاو مولر

فیلم گناهکار با نام انگلیسی The Guilty و نام دانمارکی Den Skyldige، ساخته و نوشته گوستاو مولر، داستانی جنایی و هیجانی است که در سال ۲۰۱۸ به روی پرده رفت.

خلاصه داستان فیلم گناهکار

کل داستان فیلم گناهکار در یک فضای بسته اتفاق می افتد. افسر پلیسی به نام آسکر هولم (با هنر نمایی جیکوب سدرگرن) در اداره پلیس مسئول پاسخ گویی به تماس های اورژانسی است که با اداره پلیس گرفته می شود.

در تمام طول مدت کارش در این اداره پلیس، آسکر تماس های غیر ضروری و گاهی مسخره ای را دریافت می کند. همین باعث بی حوصلگی او شده است و احساس می کند افسر پلیسی بی مصرف است که برای کارهای بی مصرف از او استفاده می کنند.

تا این که یک روز او تماسی مشکوک دریافت می کند. زنی به نام ایبن (با صدای جسیکا دینج) با اداره پلیس تماس می گیرد و ادعا می کند که دزدیده شده است.

حالا آسکر خود را در موقعیتی می بیند که می تواند در آن به عنوان یک پلیس مفید واقع شود و در صدد نجات ایبن بر می آید.

نقد کوتاهی بر فیلم گناهکار

فیلم گناهکار فیلمی تقریبا کوتاه است. تمام داستان در یک لوکیشن بسته اتفاق می افتد و بیشترین تصویری که در این فیلم می بینید، واکنش های مضطربانه آسکر است که سعی می کند به ایبن دزدیده شده کمک کند. با این حال به هیچ عنوان احساس نخواهید کرد که حوصله تان سر رفته است.

مدت زمان کوتاه فیلم، به همراه کارگردانی استادانه مولر، و بازی بی نقص جیکوب سدرگرن و تمام صداهایی که از آن طرف تلفن با هنرمندی تمام احساس اضطراب را به بیننده و شنونده منتقل می کنند، همه و همه، دست به دست هم داده اند تا پس از اتمام فیلم، بیننده احساس کند وقت با ارزشش تلف نشده است.

در کنار همه این ها، موسیقی فوق العاده فیلم گناهکار با آهنگسازی کارل کولمان و کسپر هسلاجر، هیجان فیلم را دو چندان کرده است.

The Guilty فیلمی است که حتما ارزش دیدنش را دارد.

2
برچسب ها :
نویسنده مطلب سید علی حسینی
کارشناس مکانیک سیالات از دانشگاه سمنان

2 دیدگاه

 • مهدی
  ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام.
  این فیلم که واقعا زیبا بود ولی
  نامزد اسکار هم نبود چه برسه به اینکه اون رو ببره
  لطفا اصلاح کنین.
  باتشکر

  • admin
   ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
   مدیریت سایت

   اصلاح شد، سپاس از دقت شما دوست عزیز

رسانه های همکار