پایان گیم آف ترونز و چندین سوال!

۰۳ خرداد ۱۳۹۸
پیشنهاد از طریق پیامک

بر اساس گزارش‌های منتشر شده گیم آف ترونز بیشترین بازدید را در قسمت آخر داشته است. بینندگان قسمت آخر این سریال که در واقع پایان گیم آف ترونز بوده با ۱۳٫۶ میلیون بیننده به صورت زنده از HBO رکوردشکنی رد و بیشترین بیننده را برای شبکه HBO به ثبت رساند. این در حالی است که تعداد بازدید کلی این قسمت به ۱۹٫۳ میلیون بیننده رسید که یک رکورد عجیب برای گیم آف ترونز و HBO بوده است. به‌طورکلی فصل هشتم گیم آف ترونز با میانگین ۴۴٫۲ میلیون بیننده به‌پایان رسید که رقم بالاترین سطح بینندگان فصل آخر بوده است. اما موضوعی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت این است که پایان گیم آف ترونز با سؤالات بی‌جوابی همراه بوده که هرگز پاسخ آنها را در فصل پایانی ندیده‌ایم.

پایان گیم آف ترونز و سوالات بی‌جواب

گیم آف ترونز پس از ۷۳ قسمت و پس از ۸ سال و ۸ فصل به پایان رسید و دیروز شاهد قسمت آخر این سریال بوده‌ایم که باز هم موجب نارضایتی برخی از بینندگان شد. اما همان‌طور که اشاره کردیم احتمالاً سؤالاتی در ذهنتان بی‌جواب باقی ماند که قصد داریم تا در این مطلب به این سؤالات بپردازیم.

اژدها کجا رفت؟

پایان گیم آف ترونز

پس از مرگ دنریس، اژدهایش او را گرفت و با خود برد اما این اژدها به کجا رفت و شاید بهتر بود که تصویری از جایی که اژدها به همراه مادرش رفت را در صحنه‌ای می‌دیدیم. در نهایت سؤال این است که قصد برن از پیدا کردن آخرین اژدها چه بود؟ آیا او را خواهند کشت؟

چرا جان به وحشی‌ها ملحق شد و به کجا رفتند؟

در پایان جان به کجا رفت؟ چرا او به وحشی‌ها ملحق شد؟ آیا قرار نبود که به قلعه سیاه خدمت کند؟ اکنون که وایت واکرها از بین رفته‌اند مسئولیت قلعه سیاه چیست؟ شاید جواب تمام این سؤالات این باشد که جان تصمیم گرفت تا از سیاست‌های وستروس و هر جنگ و ماجراهای جدیدی دور شود و به همین دلیل تصمیم گرفت برای ادامه زندگی به وحشی‌ها ملحق شود و به شمال دیوار برود. از سوی دیگر او عشق اول خود ایگریت را در آنجا پیدا کرد و به همین دلیل تصمیم گرفت به همان مکان یعنی شمال بازگردد.

آیا برن می‌تواند آینده را ببیند؟

دانلود گیم آف ترونز

قدرت برن هرگز تعریف کامل و دقیقی نداشت، از سویی اشاره می‌شد که او در گذشته زندگی می‌کند و حافظه بشریت است اما در لحظات دیگر شاهد آینده بینی برن نیز بوده‌ایم. در واقع او از جزییاتی از آینده نیز با خبر بود و این را در لحظات مهمی دیده‌ایم که می‌توان به انتخاب شدنش به عنوان پادشاه یا کشتن نایت کینگ توسط آریا اشاره کنیم. اما نکته‌ای عجیب بود است که در مواقعی پیش بینی‌هایی از برن می‌توانست کمک کننده باشد اما در این لحظات برن هیچ نظری نمی‌داد و شاید دلیلش این بود که از انتهای ماجرا باخبر بود و نیازی نمی‌دید که چیزی بگوید.

دوتراکی‌ها به کجا خواهند رفت؟

دنریس تارگریان

اینکه تکلیف دوتراکی ها پس از مرگ دنریس چه می‌شود یکی از موارد ناواضح ماجراست. در صحنه‌ای دوتراکی ها در اسکله دیده می‌شوند اما مشخص نیست که در حال کار کردنند یا در حال رفتن از کینگز لندینگ هستند. سؤال بعدی این است که چطور آنها پس از مرگ دنریس شورش نکردند و جان را نکشتند؟ ظاهراً دوتراکی‌ها در مقابل مرگ ملکه‌شان بسیار ملایم و عادی رفتار کرده‌اند. به طور کلی برای جنگنده‌های دوتراکی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، کل سفر وستروس یک تعطیلات موفقیت آمیز بود.

تکلیف آنسالیدها چه شد؟

کشتی‌هایی در اختیار کرم خاکستری قرار گرفت تا بتواند همانطور که به میساندی قول داده بود به ناث بازگردد و مردم ناث را آزاد کند و در آنجا زندگی آرامی داشته باشد. از سوی دیگر مشخص نیست که آنسالیدها همگی به کرم خاکستری ملحق شوند یا خیر. اما چیزی که می‌توان گفت این است که آنسالیدها چه با رهبری دنریس و چه بدون حضور او برای آزادی خواهند جنگید.

چرا فقط شمال مستقل شد؟

sansa

عجیب بود که سانسا تقاضا کرد تا شما مستقل شود و در واقع سون کینگدمز تبدیل به سیکس کینگدمز شد زیرا شامل ۶ بخش مختلف بود که می‌توان به Vale، Riverlands، Casterly Rock، Storms end، The Reach و Dorn اشاره کرد. صادقانه هیچ دلیلی وجود ندارد برای اینکه شمال به یک حکومت مستقل تبدیل شود. این در حالیست که Dorn بیشتر از شمال شرایط مستقل شدن را دارد و از لحاظ تاریخی مستقل‌تر بوده است. اما شاید چون شاهزاده دورنیش ضعیف بوده این استقلال به او داده نشده و از سوی دیگر شمال با محافظت از سرزمین‌ها در مقابل وایت واکرها اکنون قدرت یک حکومت مستقل بودن را دارد. از سوی دیگر چون برن استارک است در نتیجه هم پیمانی و وفاداری با شما همیشه ادامه خواهد داشت در نتیجه هیچ رقابتی از این پس وجود نخواهد داشت. در واقع می‌توان گفت موافقت برن با سانسا برای حفظ همبستگی‌ها و حفظ حکومت بهترین تصمیم بوده است.

تکلیف دورن چه شد؟

هرگز مشخص نشد که پس از مرگ الاریا سند و دخترانش، چه کسی چگونه حاکم دورن شد اما وریس در فصل هشت اشاره کرد بود که دورن شاهزاده‌ای جدید دارد اما دقیقاً مشخص نشد که چگونه این اتفاق افتاد. اما شاید چون دورنیش ها در بین بینندگان محبوبیت زیادی نداشته‌اند جزییاتی از آن‌ها ارائه شد.

نامیریا، گرگ آریا کجاست؟

در فصل هفت نامیریا، گرگ آریا با گرگ‌های دیگر نشان داده شد و نامیریا و گوست تنهای گرگ‌های باقی مانده سریال هستند که تا پایان گیم آف ترونز زنده مانده‌اند. آریا زمانی که به شمال باز می‌گشت در فصل هفت با گرگ خود روبرو شد اما ظاهراً او دیگر نمی‌خواست تا در کنار آریا باشد و گرگ‌های دیگر همراه شد. در واقع تصویر نامیریا در فصل هفت آخرین چیزی بود که از او دیدیم.

چه اتفاقی برای جنگجویان کارث افتاد؟

پایان گیم آف ترونز

کارث که سرزمین سحر و جادو بودو دنریس از آنجا غارت‌هایی کرده بود. در واقع باید بگوییم که در کارث بود دنریس تصویری از رسیدن به تخت آهنین دید. هرگز مشخص نشد که جه بر سر جنگجویان آن سرزمین آمد اما نتیجه این شد که اژدها از سحر و جادو قوی‌تر بوده است.

ماجرای پروردگار نور و پیشگویان چه بود؟

گات

در طول سریال شاهد پیشگویی‌هایی از پروردگار نور و پیشگویانش بودیم. اما آیا هدف پروردگار نور نابودی وایت واکرها بود. چرا جادوگر قرمز یک پیرزن بود و در نهایت نابود شد؟ اصلاً ماجرای پروردگار نور چه بود؟ آیا پروردگار نور واقعی بود؟

آیا الاریا سند زنده بود؟

دورنیش

قطعاً جواب این سؤال خیر است. درست است که سرسی برای انتقام از او در فصل هفت او را مقابل دخترش قرار داد تا مرگ دخترش را ببیند اما احتمالاً پس از مرگ دخترش او را نیز کشت و زندگی آنها قطعاً در همان قسمت به پایان رسید.

چرا از داریو ناهاریس خبری نشد

شاید بسیاری از ما توقع داشتیم که در قسمت‌های آخر، داریو ناهاریس معشوقه دنریس را مجدداً ببینیم اما این اتفاق نیفتاد. زمانی که دنریس به وستروس می‌رود که داریو را در مرین نگه می‌دارد تا رهبر نیروهای نظامی آنجا باشد و همیشه منتظر بودیم که در جنگ مقابل سرسی از داریو استفاده کند که به کلی این اتفاق نیفتاد. در نتیجه ظاهراً داریو در مرین باقی مانده است.

پایان گیم آف ترونز

در آخر باید بگوییم که سؤالات و ابهامات بسیار است اما این موارد چیزی از ارزش‌های سریال کم نمی‌کند و شاید اگر به تمامی آنها پرداخته می‌شد، سریال بیش از حد کش داده می‌شد که آن هم زیاد خوب نبود. در نهایت همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم پایان گیم آف ترونز از جمع بندی بسیار خوبی برخوردار بود و عملکرد بازیگران شاهکار بود. اگر شما عزیزان هم سوالاتی در ذهنتان باقی مانده می‌توانید در بخش نظرات آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سید علی حسینی
کارشناس مکانیک سیالات از دانشگاه سمنان

بدون دیدگاه

رسانه های همکار