در الکام‌تاکز ۹۷ مطرح شد: بیت‌کوین، طلای فضای مجازی است

۰۶ مرداد ۱۳۹۷
پیشنهاد از طریق پیامک

در الکام‌تاکز ۹۷ مطرح شد: بیت‌کوین، طلای فضای مجازی است

بیت کوین را می‌توان به عنوان طلا فضا مجازی خواند که قیمت آن از ۶ صدم دلار در سال ۲۰۰۸ به رقم ۲۰ هزار دلار در سال ۲۰۱۸ رسید و حتی برخی می‌گویند قیمت آن در سال ۲۰۳۰ به یک میلیون دلار خواهد رسید.

ستاد خبری الکامپ ۲۴- علی میزانی کارشناس حوزه بلاکچین در نشست تخصصی در خصوص آینده پژوهی در مبحث بلاک‌چین در بخش الکام‌تاکز نمایشگاه الکامپ با بیان این مطلب گفت: روند تغییرات در جهان طی سال‌های اخیر با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد به گونه‌ای که روند رشد تکنولوژی از ابتدا زمان خلقت تاکنون از حالت خطی به حالت نمایی تبدیل شده و خط مماس آن سال ۲۰۶۰ خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه سرعت تحولات در ۲۰۰ سال گذشته سرعت بیشتری گرفته، افزود: بر همین اساس شاهد شکل گیری انقلابات صنعتی متفادت هستیم.

میزانی عنوان کرد: در انقلاب صنعتی سوم طی سال های ۱۹۸۰ به بعد شاهد تحولاتی در زمینه‌های انقلاب دیجیتال، ترانزیستور، رایانه‌های شخصی، اینترنت و فناوری اطلاعات بودیم که این تحولات در انقلاب صنعتی چهارم به مسائلی همچون پردازش کوانتومی، زیست فناوری، اینترنت اشیا، خودروهای خودران، رباتیک، هوش مصنوعی، بلاکچین و نانو تکنولوژی هستیم.

این کارشناس حوزه فناوری دد خصوص انقلاب صنعتی پنجم گفت: پیش بینی می‌شود در این دوره زمانی دانلود مغز یکی از گزینه های مهم ان باشد.

میزانی با بزرگ خواندن تحولات فناوری بلاکچین گفت: بلاکچین باعث سیستماتیک کردن صداقت، تغییر شاسی نظام اقتصادی جهان، غیر متمرکز کردن نظام‌های قدرت و دارای پتانسیل جلوگیری از شکل گیری قدرت‌های مطلق می‌شود.

وی با اشاره به تحولات بزرگ اقتصادی با ورود سیستم بلاکچین و بیت کوین گفت: بیت کوین را می‌توان به عنوان طلای فضا مجازی خواند.

این کارشناس حوزه فناوری درباره تاثیرات اجتماعی و سیاسی گسترش بیت کوین گفت: استفاده از این فناوری باعث از بین رفتن انحصار آمریکا روی اینترنت و پول، به وجود آمدن کشورهایی روی بلاکچین و عدم امکان شکل گیری دیکتاتوری‌ها خواهد شد.

0
برچسب ها :
علیرضا هوشمند
نویسنده مطلب علیرضا هوشمند
دانشجوی ریاضی در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی. برنامه نویس تحت وب و متخصص سیستم های هوش تجاری

بدون دیدگاه

رسانه های همکار