آیفون ۲۰۱۹ با نمایشگر اولد جدید، باریک‌تر و سبک‌تر از مدل‌های قبلی می‌شود

۲۲ آذر ۱۳۹۷
پیشنهاد از طریق پیامک

حداقل یکی از گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ به‌واسطه‌ی نمایشگر جدید اولد که ماژول تاچ با آن ترکیب شده، باریک‌تر و سبک‌تر از نسخه‌های قبلی خواهند بود.

شنیده‌های برگرفته از زنجیر‌ه‌ی تامین خبر از تصمیم جدید اپل برای عرضه‌ی گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ باریک‌تر و سبک‌تر می‌دهد. به‌نظر می‌رسد اپل تصمیم گرفته است حداقل یکی از گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ را با نمایشگری که ماژول تاچ با ماژول OLED ترکیب شده، به بازار عرضه کند.

براساس این گزارش، نمایشگر OLED انعطاف‌پذیر لمسی یکپارچه‌ی اپل، ساختار متفاوتی نسبت به نمایشگرهای کنونی اپل دارد. نمایشگرهای فعلی از یک لایه‌ی حساس به لمس جداگانه، در قسمت بالای نمایشگر استفاده می‌کنند. در صورت یکپارچه‌سازی این لایه‌ی حساس به لمس با نمایشگر OLED، گوشی‌های آیفون تاحدودی باریک‌تر و سبک‌تر خواهند شد.

 

آیفون 10 اس مکس / iPhone XS Max

به‌گزارش ETNews، این فناوری موسوم به Y-Octa توسط سامسونگساخته خواهد شد.

سامسونگ دیسپلی مسئولیت تولید نمایشگر OLED انعطاف‌پذیر لمسی یکپارچه‌ی اپل را به‌منظور استفاده در گوشی‌های آیفون برعهده دارد. نمایشگر OLED تولید‌شده توسط سامسونگ، Y-OCTA نامیده می‌شود. این اولین بار است که اپل از نمایشگر لمسی یکپارچه برای گوشی‌های آیفون استفاده خواهد کرد.

براساس یکی از منابع مطلع، اپل درنظر دارد از نمایشگرهای OLED انعطاف‌پذیر لمسی یکپارچه‌ی جدید برای گوشی‌های آیفون جدید استفاده کند و سامسونگ مسولیت تامین این نمایشگرها را برعهده خواهد داشت. به‌تازگی، سامسونگ دیسپلی وارد همکاری جدیدی با برخی شرکت‌های تامین‌کننده‌ی قطعات و مواد اولیه‌ی تولید نمایشگر شده است.

براساس گزارش منتشرشده، انتظار می‌رود سال آینده‌ی میلادی شاهد معرفی فناوری جدید اپل در نمایشگر گوشی‌های آیفون باشیم. البته به‌نظر می‌رسد در ابتدا نمایشگر جدید به‌صورت محدود و تنها در گوشی پرچمدار اپل برای سال ۲۰۱۹ مورد استفاده قرار بگیرد. با این وجود، باتوجه به اینکه انتظار می‌رود فناوری نمایشگر جدید با لایه‌ی حساس لمسی یکپارچه‌شده، ارزان‌تر از نمایشگر با لایه‌ی حساس به لمس جداگانه باشد؛ احتمالا شاهد استفاده از این فناوری در تمامی مدل‌های گوشی آیفون در سال‌های آینده خواهیم بود.

سامسونگ گزارش کرده که اولین بار به‌منظور حفظ سفارش‌های نمایشگر OLED اپل، در ماه مارس چنین ایده‌ای را به اپل پیشنهاد داده است. در حال حاضر سامسونگ تنها تامین‌کننده‌ی نمایشگرهای OLED برای آیفون ۱۰، آیفون XS و آیفون XS Maxاست. هرچند اپل در تلاش است تا ال‌جی را به‌عنوان دومین تامین‌کننده‌ی نمایشگر در‌نظر بگیرد؛ پیشتر نیز گفته شده بود که ال جی دیسپلی دومین تأمین‌کننده نمایشگرهای OLED آیفون می‌شود.

منبع : زومیت

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب علیرضا هوشمند
دانشجوی ریاضی در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی. برنامه نویس تحت وب و متخصص سیستم های هوش تجاری

بدون دیدگاه

رسانه های همکار