فنگ شویی – مبلمان اتاق نشیمن

۰۲ دی ۱۳۹۷
پیشنهاد از طریق پیامک

فنگ شویی- مبلمان اتاق نشیمن

توی پست قبل راجع به فنگ شویی اطلاعات مختصری دادیم. حالا سوالمون اینه که چطور فنگ شویی رو توی خونه هامون انجام بدیم؟

جواب ساده است. فقط باید حواسمون به وسایلی که داخل خونه میذاریم باشه. فنگ شویی بهمون کمک می­کنه که اتاق ها رو به بهترین حالت بچینیم و از فضا به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

باید حواسمون باشه که همه چیز در جهان انرژی داره. وظیفه­ ی فنگ شویی اینه که کمکمون کنه این انرژی رو توی مسیر درستش هدایت کنیم و بذاریم توی خونه جاری باشه.

توی سلسله پست های مربوط به فنگ شویی، اول از همه قراره بریم سراغ چیدمان مبلمان توی اتاق نشیمن.

اول از همه اینکه: بهترین جا برای کاناپه مون کجاست؟

بهترین جا برای کاناپه ­ی زیبامون کنار یه دیوار محکمه. و بهتره که این دیوار در دورترین فاصله از درب ورودی قرار گرفته باشه. اما حواستون هم باشه که جوری باشه که وقتی روش می­شینید، یه نمای واضح و کامل از در بهتون بده. و یه نکته­ ی دیگه اینکه، یک مقدار فضای آزاد بین دیوار و کاناپه باید وجود داشته باشه.

حالا شاید سوالتون اینه که اگر دیوار مناسبی نداشتید که کاناپه رو کنارش بذارید، چیکار کنید؟

اصلا نگران نباشید! چون فنگ شویی برای شما هم یه راه حل داره. راهشم اینه که یه کنسول پشت کاناپه قرار بدید که با لامپ های بلند و خوش ساخت و خوشگل پوشونده شده. اینطوری بیشتر احساس آرامش می­کنید.

اینکه یک آینه هم جلوی کاناپه تون قرار داشته باشه، که پشتتون رو ببینید، بهتون احساس امنیت میده.

اگر درباره­ ی فاصله مبلمان از هم می­پرسید، باید بهتون بگم که برای این فاصله فرمول دقیقی وجود نداره. اما یادتون باشه که شما یه ترکیب صمیمی می­خواید، جوری که هرکی خونه تون رو دید دلش بخواد بیاد داخل! یعنی شیوه­ ی چیدمان شما باید طوری باشه که بقیه رو به داخل دعوت کنه!

مبلمان باید به هم نزدیک باشن

اما نه اینکه همه­ شون یه جا، به اصطلاح خودمونی، چپونده شده باشن! راهنمایی ای که فنگ شویی در این خصوص بهمون میکنه اینه که برای هر بخشی از مبلمان (مثلا صندلی) یه فضایی رو در نظر گیریم برای قرار دادن یه سطحی مثل میز عسلی! که بشه روش نوشیدنی یا کتاب قرار داد.

درباره جریان داشتن انرژی توی خونه، فنگ شویی میگه که چیدمان اتاق نشیمن تون باید طوری باشه که وقتی دارید راه میرید، به هیچ کدوم از وسایل برخورد نکنید. یا مثلا جوری نباشه که وقتی میخواید وارد یه اتاق دیگه بشید، مجبور بشید از اون فضای خالی کوچیک پشت کاناپه تون رد بشید. در واقع مسیر ورودتون به اتاق های دیگه باید مشخص و باز باشه.

درباره کافی تِیبِل یا همون میز عسلی های خودمون هم باید بگم که میزهای مربعی یا مستطیلی با گوشه های تیز اصلا حس خوشایندی نداره! برعکس میزهای گرد و بیضوی بهترین گزینه برای این نوع از میزهاست. این مدل میزها کمک می­کنه که انرژی به سادگی در گردش باشه.

پس فقط وسایل دایره ای شکل خوبن ؟

برای میزهای عسلی بله، اما در کل اینکه وسایلمون ترکیبی از اشکال باشن، مهمه. فنگ شویی مربع رو نشونه ی زمین، مستطیل رو نشونه­ ی چوب، مثلث رو نماد آتش و چیزای گرد و بیضوی رو نماد فلز میدونه. اتاق نشیمن ما در شرایطی بهترین تعادل و توازن رو داره که وسایلمون ترکیبی از تمام این اشکال باشه.

خب، توی این پست مرحله­­ ی اول از فنگ شویی رو با مبلمان اتاق نشیمن بررسی کردیم. توی پستای بعدی به بقیه­ ی قسمت های خونه و جادوی فنگ شویی توشون می­پردازیم.

نویسنده : سارا سلیمی

 

 

 

0
برچسب ها :
سارا سلیمی
نویسنده مطلب سارا سلیمی
دانشجوی کارشناسی ریاضیات در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

بدون دیدگاه

رسانه های همکار